Çadırda Yaşayan 100 Aile Sıcak Yuvaya Kavuştu

Çadırda Yaşayan 100 Aile Sıcak Yuvaya Kavuştu

Umuda Koşanlar olarak yaşam mücadelelerinde mülteci kardeşlerimizin yanında olabilmek amacıyla "Suriye Umut Evleri" projemizi başlattık.

08 Ocak 2021 Suriye

Barınma ihtiyacı insanların en temel ihtiyaçlarından biri. Fakat Suriye'de devam eden savaştan dolayı sayıları bugün üç milyonu bulan mülteci kardeşlerimiz barınma ihtiyacını olması gerektiği gibi karşılayamıyor. Kışın olumsuz şartları ve salgın hastalıklardan dolayı çadır kentlerde yaşam sürekli bir mücadeleye dönüşüyor.

Umuda Koşanlar olarak yaşam mücadelelerinde mülteci kardeşlerimizin yanında olabilmek amacıyla "Suriye Umut Evleri" projemizi başlattık. Bu proje kapsamında ilk etapta İdlib kırsalında 100 briket evin yapımını tamamladık. 13 Aralık tarihinde 100 evi yeni sahiplerine teslim ettik ve sıcak bir yuvaya kavuşma mutluluğunu hep beraber yaşadık. Bununla beraber 500 mülteci ailenin erzak, hijyen paketi, soba ve yakacak ihtiyaçlarını temin ettik. 500 çocuğumuza kışlık kıyafet hediye ettik. Ülkemizin dört bir yanından bizlere ulaştırdığınız el örmesi kışlık kıyafetlerle çocuklarımızı giydirdik ve paylaşmanın verdiği mutluluğu hep beraber yaşadık.


We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information