Umutlu Okullar Projemiz Çatalca'da

Umutlu Okullar Projemiz Çatalca'da

Bu sene birçok öğrenci için eğitim uzaktan devam ediyor. Hazır çocuklar evdeyken biz de çocuklarımız için bir sürpriz yapmak istedik.

28 Eylül 2020 Türkiye

Bu sene birçok öğrenci için eğitim uzaktan devam ediyor. Hazır çocuklar evdeyken biz de çocuklarımız için bir sürpriz yapmak istedik. Ülkemizin farklı bölgelerinde tadilata ihtiyaç duyan okullar belirledik. “Umutlu Okullar” adını verdiğimiz bu projemize İstanbul Çatalca’da bir anasınıfını güzelleştirerek başladık. 

Anaokulunun yenilenmesinde büyük katkıları olan gönüllülerimizden Betül Şimşek umutlu okulları nasıl güzelleştirdiğimizi anlattı. 

“Anaokulumuzda hummalı bir çalışmaya başladık. Kapıların yerlerini değiştirdik, duvarları boyadık, yeni masa ve sıralar getirdik. Çocukların gelişimlerini desteklemeye yönelik bir sınıf oluşturmaya çalıştık.”

 

“Çeşitli köşelerden (evcilik köşesi, okuma köşesi, drama köşesi vb.) oluşan sınıfa yeni oyuncaklar eklerken eski ve yıpranmış oyuncakları da temizledik ve boyadık. Onlara grup etkinlikleri yapabilecekleri alanlar oluşturduk.” 

“Küçük bir odayı da birlikte yemek yiyebilecekleri şirin bir yemekhaneye dönüştürdük. Her iki odanın duvarlarına da renkli çıkartmalar yapıştırarak çocuklara daha ilgi çekici bir ortam oluşturmaya çalıştık.”

 “Diğer gönüllü arkadaşlarla birlikte herhangi bir karşılık beklemeden, belli bir amaca yönelik bir araya gelmek, birlikte güzel işler için çabalamak, güzelleştirdiğimiz sınıflarda öğrencilerin sevinçle eğitim alacağını düşünmek paha biçilemez bir duygu.” 

“Küçük bir anaokuluyla başladığımız Umut Sınıfları ile daha çok okula ulaşacağımıza ve birçok öğrencinin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesine vesile olacağımıza eminim.”

 

Sizlerin destekleriyle ve gönüllülerimizin yardımlarıyla Umutlu Okullarımızı ülkemizin dört bir yanında çoğaltmaya devam edeceğiz. 

 

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information