Umut Pınarları 2. Etap Su Kuyuları Açıldı

Umut Pınarları 2. Etap Su Kuyuları Açıldı

Afrika Çad’da 10 adet, Kamerun’da 13 adet olmak üzere toplamda 23 adet su kuyusu açılışı gerçekleştirdik.

07 Mayıs 2019 Çad, Kamerun

Umut Pınarları Su Kuyusu projesi 2. Etap çalışmaları kapsamında Afrika Çad’da 10 adet, Kamerun’da 13 adet olmak üzere toplamda 23 adet su kuyusu açılışı gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık. 30 Nisan - 7 Mayıs 2019 tarihleri arasında su kuyularının açılışlarını gerçekleştirdiğimiz köylerde 1. Etap çalışmalarımızda olduğu gibi adak kurban kesimleri yapıp, ihtiyaç sahibi köylülere dağıttık ve açılan kuyularımızın hemen yanına 5’er mango fidanı dikilerek köylerin şeflerine emanet ettik. Tüm Umut Pınarları açılışlarımızda olduğu gibi gene büyük bir coşkuyla oyunlar oynayıp, kutlamalar yaptık.

Ziyaret ettiğimiz köylerde desteklerinizle 700 adet Ay Yıldızlı tişört, kıyafet, oyuncak dağıtımı ve Kuran-ı Kerim’leri olmadan hafızlık yapan çocuklara toplamda 2000 adet Kuran-ı Kerim hediye edebilmenin mutluluğunu yaşadık. Elektriği olmayan bir köyde, çocuklar için yanımızda götürdüğümüz projeksiyon, projeksiyon perdesi ve ses sistemi ile köy meydanında kurduğumuz açık hava sinemasında kendi dillerinde hazırladığımız “Çizgi Filmi” çocuklarla birlikte izleyerek hep birlikte çok değişik bir tecrübe yaşama, büyük bir heyecanı paylaşma fırsatı bulduk.

Ramazan ayına denk gelen Umut Pınarları 2. Etabımızda Çad’ın başkenti N'Djamena’ya 1 saat uzaklıkta yer alan yerel bir medresede ihtiyaç sahibi 200 çocukla birlikte Ramazan ayının ilk iftarını gerçekleştirdik. Hasta, yaşlı, engelli gibi acil desteğe ihtiyacı olan ailelere zekat dağıtımları da gerçekleştirerek Umut Pınarları Su Kuyusu projemizin 2. Etap çalışmalarımızı tamamladık.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information