Tanzanya'da Yetimhanelere Yardımlarımız Devam Ediyor

Tanzanya'da Yetimhanelere Yardımlarımız Devam Ediyor

Desteklerinizle Darüsselam şehrinin merkeze uzak bölgelerinde bulunan dört yetimhanenin aylık erzak ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılıyoruz.

03 Eylül 2022 Tanzanya

Yıl boyunca devam eden Tanzanya erzak yardımlarında her ay sonu yetimhanelerin erzakları temin edilmekte.

Tanzanya yetimhane desteklerimizi 4 ayrı kurumda gerçekleştiriyoruz. Bunlar; New Life Yetimhanesi (Bunju Bölgesi), Terbiyetü’l İslamiye Yetimhanesi (Tandika Bölgesi), Umra Yetimhanesi (Magomeni Bölgesi), El Hidaye Yetimhanesi (Chanika Bölgesi). 

Desteklediğimiz dört ayrı yetimhane Darüsselam şehrinin merkeze uzak yerlerinde bulunmaktadır. Babasının vefatı sonrası annesi tarafından terk edilen ya da yanında kalabileceği kimsesi olmayan çocukların yaşadığı yetimhaneler bölge insanının kısıtlı desteği olsa da maalesef yeterli gıdaya ulaşmakta zorluk yaşıyor. Ekiplerimizin ziyareti esnasında bir yetimhane görevlisinin, 3 aylık süre içerisinde hiçbir yardım ve destek almadıklarını belirtmesi bizleri harekete geçirdi.NE YAPIYORUZ?

Bağışçılarımızın desteği ile yetimhanenin durumuna göre yetim sayısında artış olan bu yetimhanelerde toplam 342 yetim çocuğa yardım ediyoruz. 

Tecrübeli saha ekibimiz ile tespit ettiğimiz yetimhanelerin aylık erzak ihtiyacı Umuda Koşanlar Derneği’nin gönderdiği bütçe ile karşılanmakta. Her ay yetimhanenin ihtiyacı doğrultusunda alınacak erzaklar tespit edilip temin edilmekte ve yetimhanelere teslim edilmektedir. 

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information