Mesafeler İyiliğe Engel Değil

Mesafeler İyiliğe Engel Değil

Umuda Koşanlar Derneği olarak “evden eve iyilik” diyerek sizlerden emanet aldığımız bağışları Afrika ve Asya kıtalarında Türkiye dahil 10 ülkede beş bine yakın eve erzak paketi olarak ulaştırdık.

07 Nisan 2021 Türkiye

Geçen sene Ramazan ayında dünyanın dört bir yanını saran koronavirüs salgını nedeniyle bir gelenek olan toplu iftar sofraları ve kalabalık teravih namazları ülkemizde ve birçok ülkede daha yapılamadı. Fakat bu durum Ramazan’ın bereketine engel olmadı. 

Umuda Koşanlar Derneği olarak “evden eve iyilik” diyerek sizlerden emanet aldığımız bağışları Afrika ve Asya kıtalarında Türkiye dahil 10 ülkede beş bine yakın eve erzak paketi olarak ulaştırdık. Dünyanın bir çok köşesinde on binlerce insanın orucunu açtığı iftar yemekleri verirken, binlerce çocuğumuzu da bayramlık kıyafetlerle sevindirdik. 

Bu Ramazan’da Türkiye Dahil 16 Ülkedeyiz

Umuda Koşanlar Derneği olarak 4. kez Ramazan ayını karşılama heyecanı içerisindeyiz. 2018 yılında Ramazan’ı geçirdiğimiz Bangladeş, Sudan, Suriye ve Türkiye’deki kardeşlerimizle paylaştığımız anların mutluluğu hep yüreğimizde canlı kaldı. Aynı sevgi, aynı şevk ve gayretle bu sene Ramazan’ı Türkiye dahil 16 ülkede değerlendirme hazırlığındayız. Önümüzdeki Ramazan da hep birlikte neşeli ve bereketli geçmesi duası ile… 

Asya: 

1.    Türkiye

2.    Suriye 

3.    Filipinler 

4.    Yemen

5.    Gazze

Afrika: 

6.    Tanzanya

7.    Sudan

8.    Gana

9.    Nijer

10.    Somali

11.    Çad

12.    Kamerun

13.    Uganda

14.    Kongo

15.    Togo

16.    Mali


We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information