Yurt Dışındaki Görme Engelli Okullarına Desteklerimiz

Yurt Dışındaki Görme Engelli Okullarına Desteklerimiz

Görme engellilerin hayat mücadelesinin çok zor olduğunun farkındayız. Bu yüzden sizlerle birlikte ülkemizde ve yurt dışında görme engellilerin hayatlarının kolaylaşması için çalışıyoruz.

18 Ocak 2021

Togo 

Sizi Togo’da destek verdiğimiz görme engelli okulunu ziyarete çağırıyoruz. Görme engellilerin eğitim aldığı ve konakladığı okulumuz Togo’nun başkentine 395 km uzaklıktaki Sokode şehrinin Keliziyo kasabasında.

Şehirden ve çevre köylerden gelen 50 görme engelli öğrenci dışarıdaki hayata daha kolay adapte olabilmek için temel bir eğitim alıyor. Burada mors alfabesiyle okumayı ve bastonlarla kendi başlarına yürümeyi öğreniyorlar.Togo da birçok Afrika ülkesi gibi yoksul ülkelerden. Zamanında devletin kurduğu bu okul sizlerin bağışlarıyla destekleniyor. Öğrencilerin eğitim materyalleri sizin tarafınızdan karşılanıyor. Okulun kötü olan durumu ise yaptığımız eşya yardımıyla her geçen gün daha iyiye doğru gidiyor.

Gana

Hep ders olmaz, biraz da eğlenmek lazım!

Burası Gana'daki görme engelli okulunda desteklerinizle çocuklarımıza hediye ettiğimiz oyun parkı. Eğlenmek onların da hakkı, dedik ve görme, işitme engelli öğrencilerin okul bahçesini büyük bir oyun parkına çevirdik. Görme engellilerin hayat mücadelesinin çok zor olduğunun farkındayız. Bu yüzden sizlerle birlikte ülkemizde ve yurt dışında görme engellilerin hayatlarının kolaylaşması için çalışıyoruz.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information