İdlib Çadırkent Projesi Hayata Geçti

İdlib Çadırkent Projesi Hayata Geçti

İdlib’te, bağışçılarımızın desteğiyle 70 çadırdan oluşan bir çadır kent kurduk.

11 Şubat 2020 Suriye

Suriye’deki iç savaşın dokuzuncu yılındayız. 2011’den beri devam eden bombardıman ve iç çatışmalar, milyonlarca insanın evsiz kalmasına neden oldu. Son olarak İdlib’te gerçekleşen bombardımandan ötürü, yaklaşık 2 milyon insan evini terk edip sınırımıza yakın bölgelerde barınmak için yola çıktı. Soğuk kış günlerinde milyonlarca insanın sığınmak zorunda kaldığı İdlib kırsalındaki acil yardım ihtiyacı her geçen gün artıyor. Soğuk hava şartlarından en çok etkilenen yaşlılar, kadınlar ve çocuklar olsa da milyonlarca Suriyeli sadece birer battaniye veya mindere sarınarak hayatta kalmaya çalışıyor ve maalesef bu da birçok hastalığa kapı açıyor.

Umuda Koşanlar Derneği olarak, soğuk havalarda günlerce dışarıda kalan savaş mağdurları için Umutlu Çadır kent Projesi’ni hayata geçirdik. İdlib’te, siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle birlikte, 70 çadırdan oluşan bir çadır kent kurduk. Burada barınacak olanların ibadet, eğitim, ısınma gibi temel ihtiyaçlarını da unutmadık. Misafirlerimizin ihtiyaçları karşılayabilmek için çadır kentimize mescit, okul ve tuvaletler inşa ettik. Bunun yanında her çadıra soba, yakacak, hijyen seti, battaniye ve kışlık kıyafetler dağıttık.

Sadece Umuda Koşanlar Derneği’ne ait çadırlarda değil, civardaki diğer çadır kentlerde yaşayanlara da el uzatmayı ihmal etmedik. Bölgedeki çadırlarda barınan ihtiyaç sahiplerine erzak, battaniye, hijyen paketi ve kışlık kıyafet yardımlarınızı güvenle ulaştırdık.

Böylece, kıymetli desteklerinizle, zorlu kış şartlarında İdlib kırsalına sığınan yaklaşık 3000 kişiye yardım ulaştırma fırsatı bulduk

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information