Hz. Hatice Külliyesi Anaokulu Sınıfı

Hz. Hatice Külliyesi Anaokulu Sınıfı

Külliyemizin içerisinde yer alan anaokulu sınıflarımızı desteklerinizle donatıyoruz.

152 Kişi Destek Oldu

34 %

UMUT YUVASI HZ. HATİCE KÜLLİYESİ

Umuda Koşanlar Derneği olarak “Umut Yuvası Afrika” projesi kapsamında Tanzanya’da gerçekleştireceğimiz ‘’HZ.HATİCE KÜLLİYESİ’’ ile yetersiz şartlar altında eğitim almaya ve barınmaya çalışan ihtiyaç sahibi ve yetim çocukların eğitim ihtiyacının yanı sıra beden ve mental sağlığını da desteklemeyi hedefleyen bir kompleks yapı projesini hayata geçiriyoruz.

Projemiz içinde yer alan Anaokulu, İlkokul, Yetimhane, Camii, Yönetim binası ve Misafirhane ile bulunduğu bölgede önemli birçok ihtiyacı karşılamasını hedefliyoruz.

Külliye, Tanzanya’nın 4,5 milyonluk nüfusuyla ülkedeki en büyük ticaret ve liman şehri Darusselam da, Mivumoni bölgesinde 4.965 m2 arazi üzerinde kurulacak olup, arsa temin edilmiş, projeler hazırlanmış ve yapım aşamasına gelinmiştir. İnanıyoruz ki Hz. Hatice Külliyesi ismine yakışır bir şekilde örnek ve öncü projelerden biri olacaktır.

TEFRİŞAT İHTİYAÇLARI
Hz. Hatice Külliyesi'nin inşaat süreci tamamlanmak üzere, anaokulu sınıflarımız yeni eğitim yılına hazırlanıyor. 24 öğrenci kapasiteli olacak olan iki sınıfımızın donatılarını desteklerinizle karşılıyoruz. Miniklerin sıralarından, etkinlik masalarına, dolaplardan, sandalyelerine ve daha bir çok eşyayı içeren tefrişat listemize desteklerinizi bekliyoruz.

NASIL BAĞIL YAPABİLİRİM?

Hz. Hatice Külliyesi'nin ihtiyaçları için istediğiniz bedel üzerinden bağışta bulunabilirsiniz.

Yardımlarınızı Bekliyoruz

Projemize destek olup yardım yapmak için sağ taraftaki alanı kullanabilirsiniz.
Bağış Miktarı
Bağışçı Bilgileri