Tanzanya Umut Pınarları Su Kuyuları Açıldı

Tanzanya Umut Pınarları Su Kuyuları Açıldı

120 metre derinliğe sahip, şadırvanlı ve su depolu 3 adet su kuyusunun açılışını gerçekleştirdik.

27 Şubat 2020 Tanzanya

Afrika’da, şiddetini her yıl artıran kuraklıklar yüzünden su kaynakları yetersiz kalmakta ve birçok köy temiz suya ulaşma imkânı bulamamaktadır. Umuda Koşanlar Derneği olarak, kurulduğumuz günden bu yana, Afrika’nın temiz su kaynağı problemine çözüm üretebilmek için çabalamaktayız. Bu amaçla, bir süredir birçok faklı ülkede yürüttüğümüz “Umut Pınarları Su Kuyuları” projesiyle, köylerin temiz su ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz.

Acil temiz su ihtiyacı olan bölgelerden bazıları, Tanzanya’nın başkentine 500 km uzaklıkta bulunan Lindi şehrindeki Simana, Shuka ve Mongo Mongo köyleriydi. Bu köylerde temiz su kaynağı bulunmadığından insanlar, yağmur mevsimlerinde yağmur sularını depolayarak temiz su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlardı. 

Temiz su kaynağı ihtiyacını tespit ettiğimiz bu köylerde, “Umut Pınarları Su Kuyuları” projemiz kapsamında, 120 metre derinliğe sahip, şadırvanlı ve su depolu 3 adet su kuyusunun açılışını gerçekleştirdik. Değerli bağışlarınızla açılan yeni su kuyularımızın tulumbalı olanlardan farkı ise, günde 1000’den fazla insanın su ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede olmasıdır.

Desteklerinizle birlikte her yıl sayısı katlanarak artan su kuyularımıza bu yıl da yenilerini eklemenin mutluluğu içindeyiz.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information