ALBİNO HİJYEN, ERZAK VE KIRTASİYE SETİ DAĞITIMLARI

ALBİNO HİJYEN, ERZAK VE KIRTASİYE SETİ DAĞITIMLARI

İçerisinde güneş kremlerinden şapkaya, gözlükten kıyafete kadar pek çok ihtiyaç malzemesinin bulunduğu sağlık paketlerimizi, Afrika’nın beyaz çocuklarına ulaştırma imkânı bulduk.

26 Mart 2020 Tanzanya

Vücutlarındaki melanin pigmentinin doğuştan eksik olması nedeniyle Albino olarak doğan Afrikalı aileler ve çocuklar için kavurucu güneşten korunmak oldukça zor. Çünkü güneş koruyucu kremler ya birçok bölgede bulunmuyor ya da var olan eczanelerde oldukça pahalıya satılıyor. Albinoların güneşten korunmaları şart, aksi takdirde ciltlerinde oluşan güneş lekeleri kansere dönüşebiliyor.Umuda Koşanlar Derneği olarak geçtiğimiz yıl Ramazan ayında da Tanzanya’da destek vermeye çalıştığımız Albino’lara bu yıl da sağlık ve erzak paketi götürdük. İçerisinde güneş kremlerinden şapkaya, gözlükten kıyafete kadar pek çok ihtiyaç malzemesinin bulunduğu sağlık paketlerimizi, Afrika’nın beyaz çocuklarına ulaştırma imkânı bulduk. 

Tanzanya yardımlarımız Albino çocukları ziyaretimizle sınırlı kalmadı. Aynı zamanda, 100 öğrencinin eğitim gördüğü birden çok okulda kırtasiye malzemesi dağıtımı gerçekleştirdik ve 100 yetim çocuk ve yetimhane personeliyle birlikte akşam yemeği yedik. Oyuncaklar dağıttık.

Tüm bunları gerçekleştirmemize vesile olan siz değerli bağışçı ve gönüllülerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information