Ülkedeki Müslümanlar son derece ağır şartlar altında bile ibadetlerini eksiksiz yerine getirmek için çabalıyor. 10 Ocak’ta bölgede 1000 kişinin faydalanabileceği 1 caminin ihya edilmesine vesile olmanın mutluluğunu yaşadık.
İstanbul’da 539 erzak kartı dağıtımı, 860 çocuk giyim alışveriş kartı, 710 adet bir çanta mutluluk dağıttık.
‘Bir Çanta Mutluluk’ ile Adıyaman köylerinin çocuklarına geldik.
Umuda Koşanlar Derneği olarak bu zor günleri el ele vererek birlikte aşabileceğimizi, umut koşucularının ihtiyaç sahiplerini yine yalnız bırakmayacağını düşünerek harekete geçtik.
Afet bölgelerinin kırsallarında da gerçekleştirdiğimiz çalışmaları sürdüreceğiz.
Umut Pınarları projemiz kapsamında bu sefer daha önce hiç bir su kuyusu açılmamış olan Tanzanya Kibiti Şehri’nin Msindaji Köyündeydik.