Umut Pınarları 3. Etap Su Kuyuları Açıldı

Umut Pınarları 3. Etap Su Kuyuları Açıldı

Desteklerinizle, 35 köyde gerçekleştirdiğimiz 35 adet su kuyusu açılışıyla bölge halkının su ihtiyacını gidermeye çalıştık.

28 Ağustos 2019 Çad

Su insanın hayatını idame ettirebilmesi için gerekli olan en önemli ihtiyaçtır. Fakat bugün dünyada bir milyardan fazla insan temiz suya ulaşma sıkıntısı çekerken Sahra Altı Afrika ülkelerinde her 10 kişiden 8’i temiz suya ulaşamamaktadır. Temiz suya ulaşılamayan yerlerde susuzluk ve kuraklıkla birlikte salgın hastalıklarda boy göstermektedir.

Bu vesileyle 2019 yılı Ocak ayında başlattığımız ‘Umut Pınarları Su Kuyuları Projesi’ ile Afrika’da önceden belirlenen ve planlanan suyu olmayan köylerde bağışçılarımızın destekleriyle su kuyusu projeleri gerçekleştirmekteyiz.

Bu kapsamda Afrika’nın Çad ülkesinde merkezden uzak köylerde 3. Etap çalışmalarımızın açılışlarını gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık. 22- 30 Ağustos tarihleri arasında 35 adet köyde gerçekleştirdiğimiz 35 adet su kuyusu açılışlarıyla bölge halkının su ihtiyacını bağışçılarımızın destekleriyle gidermeye çalıştık. Tüm etaplarımızda olduğu gibi 3. Etap su kuyuları açılışlarımızı da dualar eşliğinde gerçekleştirerek çocuklarla oyunlar oynayıp, kutlamalar yaptık.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information