Togo’da Engelli Kardeşlerimizle Birlikteydik

Togo’da Engelli Kardeşlerimizle Birlikteydik

Afrika’nın en küçük ülkelerinden biri olan TOGO’daki görme engelli kardeşlerimize ihtiyaçlarını ulaştırdık.

26 Aralık 2022 Togo

Afrika’nın en küçük ülkelerinden biri olan TOGO’daki görme engelli kardeşlerimize ihtiyaçlarını ulaştırmak için yollardayız. 

Togo’da görme engelliler için 7 adet okul bulunuyor. Bu okullar Hristiyanlar tarafından yönetiliyor. Burada okuyan müslüman öğrenciler Hristiyan ibadetlerine katılmaya zorlanıyor ve zamanla din değiştirmek durumunda kalabiliyorlar. Bu duruma çare olarak müslüman görme engelli çocukların endişe duymadan ders çalışabilecekleri, örgün okul eğitimin yanında İslami eğitim dersleri alabilecekleri bir okul inşa edilmiş. 

Bağışçılarımızın desteklerini ulaştırdığımız okulumuz 2010 yılında âmâ bir müslüman olan Asmanou BOURAÏMA(İbrahim) insiyatifi ile kurulmuş ülkedeki engellilere yönelik tek islam eğitim kompleksidir.

Şu anda en iyi görme engelliler okulu arasına giren okuldaki öğrencilerin Braille yazma tableti, yazma kalemi ve baston ihtiyaçlarını karşıladık. Okula Braille Yazıcısı hediye ettik.  Bu yardımlar sayesinde eğitime destek olurken orada bulunan öğrencileri hayata kazandırarak meslek sahibi olmalarına yardımcı olmak istiyoruz.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information