İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye

İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye

Umuda Koşanlar olarak önceki ziyaretlerimizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahipleri için hazırlık yaptık.

15 Kasım 2020 Suriye

İdlib, 9 yıldır süren savaşın son sığınağı.

Yıllardır süren savaşta evlerini terk eden mazlumlar son çare olarak İdlib kırsalındaki mülteci kamplarına sığınıyorlar. Umutları hariç neredeyse her şeylerini geride bıraktıklarından hayata tekrar tutunmak için yardıma muhtaçlar.

9 yıllık savaşın sonuçları ağır: 3 milyona yakın kardeşimiz savaştan dolayı hayatına engelli olarak devam ediyor. Rastgele atılan bir bombayla veya bir kurşunla sakat kalan on binlerce kardeşimiz ise mülteci kamplarında hayata tutunnaya çalışıyorlar. Annelerin ve babaların engelleriyle birlikte bakmaları gereken çocukları var. Yardım bekleyen kardeşlerimiz arasında yetim ve zihinsel engelli çocuklar da bir hayli çoklar.

İhtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye

Umuda Koşanlar olarak önceki ziyaretlerimizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahipleri için hazırlık yaptık. İlk etapta, aralarında annelerin, çocukların ve doğuştan engellilerin olduğu 106 ihtiyaç sahibi belirledik. İstedik ki, zaten zor olan hayatları bir nebze de olsa kolaylaşsın.

Bu niyetle yola çıkarak, desteklerinizle 106 kardeşimize ulaşabildik. En büyük hayalimiz bir sonraki ziyaretimizde yaşama tekrar tutunduklarını görmek…

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information