Ramazan ayında dünyanın ücra köşelerine uzanıyoruz. Bu sefer Gana'daydık.
Ülkemizle beraber, farklı coğrafyalardaki mazlum kardeşlerimizin de iftarına katkıda bulunmak istiyoruz. Çünkü Müslüman'lar olarak Ramazan ayında iyilikte buluşuyoruz.
Umuda Koşanlar Derneği olarak bu zor günleri el ele vererek birlikte aşabileceğimizi, umut koşucularının ihtiyaç sahiplerini yine yalnız bırakmayacağını düşünerek harekete geçtik.
Gazze'de sene boyunca sıcak yemek ikramlarımız devam ediyor.
Daha önceden eğitim görmek için zor koşullarda bir araya gelerek eğitim alan 450 öğrenciye 3 anaokulu, 6 ilkokul ve 3 ortaokul olmak üzere 12 sınıflık tertemiz ve yeni bir okul inşa ettik.
Yurt içinde erzak, soba ve kışlık kıyafete ihtiyacı olan ailelerimizin kapısını çalıyor umut oluyoruz.
Rohingya müslümanları için desteklerinizle inşa ettiğimiz 25 adet 'Umut Evleri' 'ni sahiplerine teslim ettik.