Filipinler'de Yetimlerin Aylık İhtiyaçlarını Karşıladık

Filipinler'de Yetimlerin Aylık İhtiyaçlarını Karşıladık

Filipinler’de 2022 başından beri düzenli olarak ilgilendiğimiz 150 yetimden oluşan yetimhanelerin aylık gıda ve temizlik ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

27 Ağustos 2022 Filipinler

Filipinler yetimhane yardımlarımız Mindanao adasının Zamboanga bölgesinde devam ediyor. Filipinler’de 2022 başından beri düzenli olarak ilgilendiğimiz 150 yetimden oluşan yetimhanelerin aylık gıda ve temizlik ihtiyaçlarını karşılıyoruz.Bunun yanı sıra çocukların şahsi temizlik malzemeleri (diş macunu, diş fırçası, şampuan, el sabunu, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı vs) gofret, bisküvi, çikolata gibi sevecekleri malzemeler de hediye ediyoruz.Birleşmiş Milletler Filipinler ile alakalı raporlarında 1,8 milyon terk edilmiş çocuğun olduğunu bildirmiştir. Bölgede evlilik dışı çocuklar, savaşlar, afetler (sel, tayfun, deprem) sebeplerden dolayı çok fazla yetim desteği ihtiyacı  bulunuyor. Umuda Koşanlar Derneği olarak Filipinlerde bulunan yetimlere de yardım eli uzatıyoruz.

Her çocuk bizim için çok kıymetli, ancak yetim yardımları kapsamında desteklediğimiz çocukların gerçekten yetim olmasına önem veriyor, onların ailelerini kaybetmiş yetimler olduğundan emin oluyoruz.  Aynı zamanda yetimhanelere başka yardımlar yapılıyor mu diye kontrol ediyoruz. Sonrasında çocuklarla birebir konuşarak ismi, yaşı, okul durumu, ebeveynini ne zaman ve nasıl kaybettiğine dair sorular soruluyor, yaşı küçükse yetimhane idarecilerine soruluyor. En son olarak yetimhanede kaç çocuk varsa ona göre gıda ve temizlik malzemesi olarak yetimhaneye gıda ve temizlik yardımında bulunuyoruz.

We're Waiting for Your Help

You can use the area on the right to support and help our project.
Donation Amount
Donor information