Yurtiçi Faaliyetleri

Yurtiçi Faaliyetleri

Umuda Koşanlar Derneği, ulaşabildiği kadar mazlum coğrafyalara, muhtaç ailelere, çocuklara ve hayvanlara ihtiyaçları doğrultusunda ulaşmak için çalışmalarını aralıksız bir şekilde yürütüyor. Tamamen gönüllü olarak yürüttüğümüz çalışmalarda her gün daha fazla insana ulaşıp, hayatlarına dokunmak için çıkarsız ve hayır niyetlerle çalışıyoruz.  Ayrıca yeri geldiği zaman haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı duruşumuzu da göstermekten çekinmiyoruz.  

Umuda Koşanlar olarak kurulduğumuz günden bu yana yardımseverlerimizin bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine gıda yardımından, eğitim bursuna, yakacaktan giyeceğe, oyuncak desteğinden battaniye ve acil yardım ihtiyaçlarına kadar her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. 

Yakacak / Kömür yardımları

Umuda Koşanlar Derneği olarak bağışçılarımızın hayrına vesile olmanın mutluluğuyla çocukların ve ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. Dernek ekibimiz kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine soba, odun,  kömür, ısıtıcı ve ev eşyaları yardımında bulunuyor. 

Battaniye Yardımları

Kış aylarında herkesin tek isteği hiç şüphesiz sıcacık bir yuvada uyumaktır. Soğuk günlerde hiç kimse üşümesin diye “Gelin battaniye olup saralım!” sloganıyla başlattığımız, kış kampanyamız kapsamında battaniye topladık. Zorlu hava şartlarının şiddeti artmadan Türkiye içerisinde ve sınırdaki ihtiyaç sahibi ailelere yerel gönüllülerimiz aracılığı ile battaniye yardımlarımızı ulaştırdık.

Gıda / Erzak yardımları / Bebek Maması

Türkiye’de, yardıma muhtaç ailelerin en büyük sıkıntısı yiyecek besin bulamama. Bu durum en çok da küçük bedenleri zorluyor. Minikler kimi zaman günlerce yemek yiyemiyor, sağlıklı beslenemiyor. Derneğimiz bu nedenle Türkiye içerisinde ihtiyacı olan ailelere gıda yardımı yaptı. Hayırseverlerimizin derneğimiz aracılığıyla yapmış olduğu yardımlar, muhtaç ailelerin yüzünü güldürdü.  

Kırtasiye / Oyuncak Yardımları

Ülkemizde eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklarımız için başlattığımız kampanya dahilinde yurt içinde ihtiyaç sahibi bölgelerdeki çocuklarımız için kırtasiye malzemeleri ve oyuncakları sizlerin yardımları ile çocuklarımıza ulaştırdık.

Kıyafet Yardımları

Savaş mağduru çocuklara, yetimlere, ihtiyaç sahibi ailelere geçtiğimiz kış aylarını daha sıcak geçirmeleri adına düzenlemiş olduğumuz kampanyalarla birlikte kıyafet yardımında bulunduk.