Kurban Çalışmaları 2017

Kurban Çalışmaları 2017

2017 Kurban Bayramı’nda yokluk ve kıtlıkla ağır bir mücadele veren Sudan’daydık. Her birinde yaklaşık bin çocuğun bulunduğu 3 farklı yetimhanede, bağışçılarımızın kurban emanetlerini keserek, teslimlerini gerçekleştirdik. Bu yola gönül veren ekibimizle beraber buradaki mazlumların yemeklerini pişirdik ve sofralarına misafir olduk.

‘Bayramlık’ kampanyası sayesinde ise bağışçılarımızın göndermiş olduğu bağışlarla yüzlerce çocuğa bayramlık alarak bayrama yüzlerinde tebessümle girmelerine vesile olduk. 

 Umut Köyü 

Umuda Koşanlar ekibi olarak hazırladığımız oyuncak paketlerimizi, Sudan’ın çeşitli köylerindeki muhtaç çocuklara dağıtma imkânı bulduk. Sudan çöllerinde bulunan adını ‘Umut Köyü’ koyduğumuz, yokluk kelimesinin tam karşılığını bulduğu köyde kurban kesimleri yaptık. Ayrıca köy hanelerine erzak dağıtımı, zekat yardımı ve çocuklara oyuncak dağıtımı gerçekleştirerek, zorluklar içindeki hayatlarına ortak olma şansı yakaladık. Kimi zaman çocukla çocuk olduk, birlikte oyunlar oynayarak bir nebze de olsa gülümsemelerine vesile olduk. Kimi zaman yetişkinlerin ellerini tuttuk, dertlerine ortak olduk. 

Yağmurlarda ve çöl fırtınalarında zorlu hava şartlarına maruz kalan ve evleri her seferinde yıkılan umut köyünde aileler rahatça yaşayabilsin, her fırtınada yersiz kalmasın diyerek ev yapımı çalışmalarımızı başlattık.