Umuda Koşanlar’ın açtırdığı su kuyularının görüntüleri ilk kez yayınlandı
Basında Biz

Umuda Koşanlar’ın açtırdığı su kuyularının görüntüleri ilk kez yayınlandı

'Umut Pınarları Su Kuyuları Projesi' kapsamında Kamerun'a giden, oyuncu Gamze Özçelik'in başında bulunduğu "Umuda Koşanlar Derneği" ekibi, Kamerun'da su kuyuları açmıştı. O anlar ilk kez paylaşıldı. Kamerun halkının sevinci gözlerinden okundu.

Gamze Özçelik ve ekibi, su kuyularını açmaya devam ediyor.

Gamze Özçelik, kurucu Başkanı olduğu Umuda Koşanlar Derneği vesilesi ile Afrika'da Kamerun'da geçtiğimiz hafta su kuyuları açmıştı. O anlar ilk kez paylaşıldı. Kamerun halkının sevinci görüntülendi.

11 su kuyusu açıldı

Umut Pınarları Su Kuyuları projesinin ilk etabında Kamerun'un Çad sınırında, Kousséri bölgesinde 11 su kuyusu açıldı. 40 ila 50 metre derinlikte açılan her bir kuyudan 300 ile 1000 arasında kişinin, günlük temel su ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. Umuda Koşanlar Derneği bunun yanında su kuyularının yanına meyve ağacı fidanları ekimi, kurban kesimleri, kıyafet, oyuncak ve sabun dağıtımları ayrıca Kamerun ve Çad bölgesinde 1000 adet Kuran-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.

Umuda Koşanlar Derneği'nin resmi sayfasında açılışı yapılan kuyuların görüntüleri ilk defa yayınlandı. Heyecanla açılan kuyuların sevincini yaşayan halkın mutlulukları gözlerinden okundu.

Gamze Özçelik'in açtırdığı su kuyusunun ilk görüntüleri:

https://www.instagram.com/p/Bs56dcODvIn/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=wtbvznsv6if0Kaynak: https://www.yenisafak.com/hayat/gamze-ozcelikin-actirdigi-su-kuyusunun-goruntuleri-ilk-kez-yayinlandi-3442524

22-01-2019