TANZANYA KIZ YURDU TEFRİŞAT PROJESİ

TANZANYA KIZ YURDU TEFRİŞAT PROJESİ

Umuda Koşanlar Derneği olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde mesleki eğitim ve yerel istihdam olanaklarına katkı sağlayabilmek için özel bir gayret içindeyiz. Bu amaçla planladığımız eğitim projelerinden bir yenisini, değerli bağışçılarımızın destekleriyle Tanzanya’da gerçekleştirmiş olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz.

Tanzanya Kız Yurdu Tefrişat Projemiz kapsamında, 16 kız öğrenciye barınma imkânı sağlamakla birlikte aynı zamanda kültür merkezi olarak kullanılacak olan bir binanın tefrişatını temin ettik. Kız Yurdu’na sağladığımız tefrişatın içinde müdür ve belletmen odaları, yatakhane ve beceri odası bulunmaktadır. Ayrıca burada kaldıkları süre boyunca kız çocuklarının ve bölgede yaşayan kadınların kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak malzemelerle beceri odasını donattık.

Binamızda; dil eğitimi, dikiş-nakış, unlu mamuller üretimi ve aşçılık gibi kursların verilmesi planlanmaktadır. Bu kursların amacı, Afrikalı kadınların ekonomik ve kişisel gelişime katkıda bulunabilmek ve bölgeye kalıcı eserler bağışlayabilmektir.

Tanzanya’nın mesleki eğitim olanaklarını artırmanın, yoksullukla mücadeleye de önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Bu nedenle, bölgedeki eğitimsel kalkınmaya destek olmak amacıyla yürüttüğümüz projelerimize çok kıymetli desteklerinizle devam edeceğiz.