Ramadan 2021

Ramadan 2021

Bir Ramazan ayına daha kavuştuk. Ramazan ayını yine bütün bereketi ve bolluğu ile karşıladık. 

Bu bolluk ve bereket ayında bağışlarınız, zekatlarınız, fitreleriniz kimi zaman bir iftar sofrasına, kimi zaman bir erzak paketine, kimi zaman bayramlıklara, kimi zaman da yürekleri ısıtan tebessümlere dönüştü.

Birlikte neler mi başardık? 

Mali’nin çöllerinde asırlardır kurulan iftar sofralarına katıldık. Filipinler’in henüz özgürlüğüne kavuşmuş Morolu Müslümanlarına kardeşlik bağımızı hatırlattık. 

Zekat ve fitre zarflarımızla Kamerun’da dul annelerin ve yetim çocukların dualarına konuk olduk. Somali’de kıtlıkla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize bereket olduk. 

Tanzanya’daki çocukların bayramlık kıyafetleriyle ne kadar güzel göründüklerini gördünüz mü? Ya da Filistinli çocukların yeni kıyafetleriyle ne kadar mutlu olduklarını? 

Bu Ramazan’da “Mesafeler Engel Değil” dedik ve toplamda 71.501 kilometre yol katettik. Zekat, fitre ve bağışlarınızıla yurt dışında on beş ülkede tam yüz bin insana ulaştık. 

Elli beş bin Müslüman kardeşimiz verdiğimiz sıcak yemeklerle oruçlarını açtı. Ramazan’ın bereketi dağıttığımız erzak paketleriyle kırk üç bin insana ziyadesiyle ulaştı. Dört bin güzeller güzeli çocuk bizim hediye ettiğimiz kıyafetlerle bayram sabahına uyandı.

Ülkemizde on üç farklı şehirde sekiz yüz ailenin evini ziyaret ettik. Çocuklu ailelere “Bir Çanta Mutluluk” hediyelerimizle uğradık, Ramazan’ın küçüğüyle ve büyüğüyle herkes için geldiğini hatırlattık. 

Ramazan boyunca mesafelere takılmadan dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine el uzattığınız; bağışlarınızla yeryüzündeki binlerce insana umut olduğunuz için teşekkür ederiz.