RAMAZAN

RAMAZAN

MESAFELER ENGEL DEĞİL

Belki bu Ramazan kardeşlerinizi sofralarınızda ağırlayamayacaksınız, belki bu Ramazan bir kardeşinizin sofrasına oturamayacaksınız. Sevdiklerinize doyasıya sarılamayacak, bayramlıklarıyla ortalıkta koşturan çocukların neşesine şahitlik edemeyeceksiniz. 

Fakat Ramazan’da mesafeler iyiliğe engel değil. 

Türkiye dahil 16 ülkede ihtiyaç sahiplerininin sofrasında bir tas çorbanız, bir sıcak yemeğiniz olabilir. Hiç göremeseniz de binlerce kardeşinize sıkı sıkı sarılabilir, uzak diyarlardaki bir çocuğun ilk bayramlığının sevincini paylaşabilirsiniz. Salgınlar yan yana gelmeye mani olsa da mesafeler iyiliğe engel değil.
ZEKAT

Müslümanların üzerine farz olan zekat ibadeti Ramazan ayının mübarek olması sebebiyle en çok bu zamanlarda yerine getiriliyor. Umuda Koşanlar Derneği olarak zekatlarınızı en ihtiyaçlı bölgelerdeki insanlara ulaştırıyoruz. Zekat yardımlarınız nice yüzde gülümsemeye sebep olurken, aradaki mesafeleri ve farklılıkları da ortadan kaldırıyor.

Zekatınızı Bağışlamak İçin TıklayınİFTAR

Ramazan ayı boyunca tüm dünyadaki müslümanlar oruç tutmak için niyet ediyor. Yoksulluğun had safhada olduğu ülkelerde birçok kardeşimizin orucunu açmak için yiyecek yemeği olmuyor. Bu Ramazan’da en ihtiyaçlı bölgelerde sıcak yemek dağıtımlarıyla Ramazan ayı boyunca 16 ülkeden kardeşimizi soframıza misafir ediyoruz.
ERZAK

Ramazan’da aileleri bir araya getiren iftar sofraları erzak paketleri ile bereketleniyor. Bağışlarınızla Ramazan ayı boyunca evlerin ocakları tütüyor ve aileler bir araya geliyor.

Bir erzak paketi bedeli 175 TL

Erzak Bağışlamak İçin Tıklayın
FİTRE

Umuda Koşanlar Derneğine bağışladığınız fitreleriniz bu Ramazan’da mesafeleri ortadan kaldırmamıza vesile oluyor. Fitreleriniz 16 ülkeden ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizin karınları tok bir şekilde Ramazan’ı geçirmelerine vesile oluyor.

Bir kişinin Fitre bedeli bu yıl 28 TL

Fitrenizi Bağışlamak İçin TıklayınBAYRAMLIK

Savaş ve çatışmaların sürdüğü, yoksulluğun had safhada olduğu bölgelerde çoğunluğu yetim çocuklara hediye ettiğimiz bayramlıklarla binlerce çocuk için Ramazan Bayramının hayatlarındaki en güzel hatıralarda yer almasına vesile oluyoruz. Bağışlarınızla ulaştığımız çocuklar bayram sabahına yeni kıyafetlerle uyanmanın hayalini kuruyor. 

Bir bayramlık hediye bedeli 200 TL

Bir Çocuğa Bayramlık Hediye Etmek İçin Tıklayın

Bu sene Ramazan’da Türkiye Dahil 16 Ülkedeyiz

Umuda Koşanlar Derneği olarak 4. kez Ramazan ayını karşılama heyecanı içerisindeyiz. 2018 yılında Ramazan’ı geçirdiğimiz Bangladeş, Sudan, Suriye ve Türkiye’deki kardeşlerimizle paylaştığımız anların mutluluğu hep yüreğimizde canlı kaldı. Aynı sevgi, aynı şevk ve gayretle bu sene Ramazan’ı Türkiye dahil 16 ülkede değerlendirme hazırlığındayız. Önümüzdeki Ramazan da hep birlikte neşeli ve bereketli geçmesi duası ile… 

Asya: 

 1. Türkiye

 2. Suriye 

 3. Filipinler 

 4. Yemen

 5. Gazze

Afrika: 

 1. Tanzanya

 2. Sudan

 3. Gana

 4. Nijer

 5. Somali

 6. Çad

 7. Kamerun

 8. Uganda

 9. Kongo

 10. Togo

 11. Mali

Sizler de bizimle birlikte imtihanı açlık olan binlerce kardeşimizin iftarı, bir çocuğun bayramlığını giymek için arefe gecesi uyutmadığı heyecanı olmak isterseniz bağışlarınızı bize ulaştırabilir, mesafeleri engel olmaktan kaldırabilirsiniz.