YETİM

YETİM

Dünya üzerinde yaklaşık 150-200 milyon arasında yetim yaşıyor. Yetimlerin çoğunluğu üçüncü dünya devletlerinde sosyal destek alamadan hayatta kalmaya çalışıyor. 


Savaş, afet ve krizlerin yetim bıraktığı çocukların çoğunluğu sevgisiz ve ilgisiz büyüyor. 

Biz Peygamber Efendimizin “yetimlere merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir” diyerek bizlere emanet ettiği yetim çocuklarımızın sevgi ve ilgi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken gıda, barınma ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarına kavuşmaları için de çabalıyoruz. Merhametimizle sahip çıktığımız yetim çocuklar güvenle ve umutla büyüyorlar. 


Yetimler için Neler Yapıyoruz? 


Sudan, Gazze, Filipinler ve Tanzanya’daki yetimhanelerde yüzlerce yetim çocuğumuzun düzenli olarak bakım masraflarını karşılamaya ve çocuklarımızın gerekli eğitimi almasına özen gösteriyoruz. Ayrıca yurt içi yardımlarında yetim ailelere öncelik veriyoruz. Her sene desteklerinizle yüzlerce yetim aileye erzak, gıda, kıyafet ve eğitim yardımı yapıyoruz.


Bağışlarınızla dünyanın dört bir yanında binlerce yetim çocuk sevgisiz ve sahipsiz büyümüyor. 


Nasıl Bağış Yapabilirim? 


Her yıl dünyanın dört bir yanında yüzlerce yetime ulaştığımız projelerimize destek olmak isterseniz kredi kartınızla online bağış olarak ve hesap numaralarımız üstünden istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz veya cep telefonunuzdan YETİM yazarak 8628’e 10 TL değerinde mesaj göndererek bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.