UMUTLU OKULLAR

UMUTLU OKULLAR

Okul, bir çocuğun evinden sonra kendini ait hissettiği ikinci yerdir. Evde başlayan eğitim okulda devam eder. Şanslıysa rengarenk bir okul binasında cıvıl cıvıl arkadaşları olur. Ne yazık ki ülkemizde birçok çocuk imkansızlıklardan dolayı soğuk binalarda okula başlıyor. 

Biz çocukların sımsıcak eğitim yuvalarında okumalarını istiyoruz. Bu konuda sizlerle birlikte okulların eksiklerini tamamlıyoruz, duvarları rengarenk boyalarla boyuyoruz, yeni kitaplıklar ve ders materyalleriyle sınıfları donatıyoruz.

Köy okullarının hem fiziki şartlarını iyileştiriyoruz hem de temiz, sağlıklı ve çocukların içinde kendilerini iyi ve güvende hissedecekleri bir ortam olmasını sağlıyoruz. Böylelikle okullar, çocuklarımızın içini ısıtan, geldiklerine daha çok sevindikleri ikinci bir yuvaya dönüşüyor. 

Neler Başardık?

  • İstanbul/Çatalca’da bir anasınıfını ve yemek odasını baştan sona birlikte tamamladık. 

  • Urfa’da iki köy okulunun tadilatını,

  • Mardin’de bir köy okulunun tadilatını yaptık. 

Hedeflerimiz Neler?

Türkiye’nin farklı bölgelerinden yardım talep eden köy okullarını desteklerinizle daha kullanışlı, sağlıklı ve güzel bir hale getirmek. 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Hep birlikte köy okullarını güzelleştirmek isterseniz kredi kartınızla ve hesap numaralarımız üstünden istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz veya cep telefonunuzdan “OKUL” yazarak 8628’e 10 TL değerinde mesaj göndererek bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.