UMUT PINARLARI SU KUYULARI

UMUT PINARLARI SU KUYULARI

Afrika’ya yardımlarımızı ulaştırmak için gittiğimizde çok sık su yürüyüşlerine şahit oluyoruz. Temiz su kaynağı olmayan köylerde kadınlar ve kız çocukları kirli yüzey sularından evlerine götürebilmek için kilometrelerce uzunlukta, meşakkatli bir yol yürüyorlar. Bu zorlu yolculuk sonrası beraberlerinde getirdikleri su içmek için ve hatta gündelik işlerde kullanmak için uygun olmuyor. Afrika’da çocuk ölümlerinin başlıca sebebi olarak kirli yüzey sularının tüketilmesi sayılıyor.

 


Umuda Koşanlar Derneği olarak, dünyadaki su krizine kayıtsız kalmıyor; 10. etap su kuyularımızı Gana ve Tanzanya’da sizlerin desteği ile inşa ediyoruz. Bugüne kadar Afrika ve Asya’da açtığımız 221 adet temiz su kuyumuz ve 2 adet su arıtma tesisimizden her gün yüz binlerce kardeşimiz faydalanıyor. Desteklerinizle 10. Etap Umut Pınarlarımızı yeşertmek için hazırlıklarımıza başlıyoruz.  

10. ETAP SU KUYULARIMIZ TANZANYA VE GANA’DA

Bizi doğası ve güler yüzlü insanlarıyla her zaman büyüleyen iki Afrika ülkesi: Tanzanya ve Gana. Birisi Afrika’nın doğusunda, birisi batısında. Fakat iki ülkenin de kaderi birbirine benziyor. Kırsal bölgelerde milyonlarca insan temiz suya ulaşamıyor.

 

“Derin sondajlı ve depolu su kuyuları açıyoruz” 

Gana ve Tanzanya’da nüfusu 5-10 bin arasında olan bölgelerde çalışmalarımıza başladık. 10. etaptaki su kuyularımız hem derin sondajlı hem de depolu olacak. Ayrıca bölgedeki okulun su ihtiyacını karşılayan bir deposu ve camisinde şadırvanı olacak. Tek bir kuyudan birçok yerde kardeşlerimiz faydalanacak.

BİR SU KUYUSUNU ÜSTLENMEK İSTİYORUM

10. Etap Umut Pınarlarında toplamda 10 adet su kuyusu açmayı planlıyoruz. İki ülkede iki farklı tip kuyu açılışı yapılacaktır. Bu kuyulardan her birini ister doğrudan sahiplenebilir isterseniz de kuyulara hisseli olarak ortak olabilirsiniz. 

Kuyu bedelleri Gana için 5.000 USD ve Tanzanya için 10.000 USD olarak belirlenmiştir. Bir hisse bedeli ise iki ülke için de 2.500 USD’dir. Hisse sahibi olanlar da bir su kuyusunun yapımını üstlenenler gibi su kuyusunun duvarına tabela asabilecek ve video, fotoğraf, sertifika gibi su kuyususu bağışçılarımıza gönderdiğimiz materyalleri aynı şekilde alacaktır. 

Nasıl Bağış Yapabilirim? 

Bir su kuyusunu tamamen veya kısmen üstlenebilir ya da su kuyusu için oluşturduğumuz havuza dilediğiniz miktarda bağış yaparak Umut Pınarlarımızın yeşermesine siz de ortak olabilirsiniz. Ortak hesapta topladığımız bağışlarla açtığımız su kuyularına vatanımız için canını veren kahraman şehitlerimizin isimlerini veriyoruz. Böylece kahraman şehitlerimizin isimleri mazlum coğrafyalarda yaşamaya devam ediyor. 

Dipnot: Hisse ve bir kuyu üstlenen bağışçılarımız dışındaki bağışçılarımıza özel video, fotoğraf, sertifika ve tabela hazırlayamıyoruz.