KIŞ YARDIMLARI

KIŞ YARDIMLARI


Sert esen rüzgar, karlı fırtınalar ve sağanak yağışlar… 

Dereceler eksiye yaklaştıkça birçok aile için ihtiyaçlar artıyor. Akıtan çatıların altında, rüzgar ve soğuk geçiren çadırlarda yaşayanların durumu kış aylarında çok daha kötüleşiyor. 


Kış Yardımları Neden Önemli? 


Ülkemizde maddi yetersizliklerden dolayı kışa hazırlık yapamayan aileler var. Faturasını ödeyemediği için elektriği kesilenler, sobası ve kömürü olmadığı için kışı soğuk geçiren haneler var. Ülkemizde nice ev bizden gelecek yardımlara muhtaç. 


Ziyaret ettiğimiz bazı kamplarda bir önceki sene kış yardımları ulaşmadığı veya geç kaldığı için annelerin ve bebeklerin hayatını kaybettiğini öğrendik. Kış yardımlarının zamanında

ulaşması halinde birçok kayıp ve hastalığın önüne geçilebilirdi. Bu yüzden kış yardımları dünyanın birçok bölgesinde hayati öneme sahip. 


Biz Ne Yapıyoruz?


Umuda Koşanlar olarak ülkemizde ihtiyaç sahibi olan ailelere ve kamplarda yaşayan mültecilere soba, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz. Binlerce çocuğu mont, bot, bere ve eldivenlerle giydirerek kışa hazırlıyoruz. Gıda kolilerimizle ocakların tütmesine vesile oluyoruz. Her kış binlerce kardeşimizi sevgimizle ısıtıyoruz. 


Bağışlarınızla bu kış da binlerce can için sıcak geçsin. 


Nasıl Bağış Yapabilirim? 


Siz de maddi yetersizliklerden dolayı kışa hazırlıksız yakalanan aileleri sevindirmek isterseniz kredi kartınızla online bağış olarak ve hesap numaralarımız üstünden istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz veya cep telefonunuzdan KIŞ yazarak 8628’e 10 TL değerinde mesaj göndererek bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.