HOT MEAL DISTRIBUTIONS

HOT MEAL DISTRIBUTIONS

Dünyada herkese yetecek kadar gıda üretilmesine rağmen uluslararası istatistiklere göre 690 milyon insan her gün aç uyuyor. 

Açlık ve sefalet birçok ülkede nüfusun çoğunluğunu etkileyen genel bir sorun. Özellikle savaş ve kriz bölgelerinde her gün binlerce insan açlıktan hayatını kaybediyor. 

Biz Neler Yapıyoruz? 

Umuda Koşanlar Derneği olarak yemeğini kilometrelerce uzaklardaki kardeşlerimizle paylaşmak isteyenleri bir araya getiriyoruz. Bağışlarınızla her gün gönül coğrafyamızda yaşayan yüzlerce kardeşimizle aynı sofraları paylaşıyoruz. Afrika, Asya ve Orta Doğu’daki savaş, kriz ve yokluk bölgelerinde sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Mülteci kamplarında ve yetimhanelerde toplu yemek sofraları kuruyoruz. 

Bağışlarınızı Nerede Değerlendiriyoruz? 

Sıcak yemeklerinizi Nijer ve Lübnan’daki mülteci kamplarında yaşayan kardeşlerimize; Gazze, Yemen ve Suriye gibi savaşın devam ettiği bölgelerdeki kardeşlerimize; Tanzanya ve Filipinler’deki yetimhanelerde yaşayan miniklerimize ulaştırıyoruz. 

Yemeğini bir Yetimle Paylaşabilirsin

Dilediğiniz miktarda bağış yaparak yemeğinizi paylaşabilirsiniz ya da toplu yemek sofraları kurarak yüzlerce kişinin bir öğününü karşılayabilirsiniz. 

Bir sıcak yemek bedeli 40 TL

Toplu Yemek Vermek İstiyorum

Sıcak yemek ulaştırdığımız ülkelerden birinde toplu yemek vermek isterseniz;

  • Telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir ya da iletişim mailimizle irtibata geçebilirsiniz. 

  • En az 100 kişinin öğününü karşılamanız gerekmektedir. 

  • Bağışınız ihtiyaca göre belirlenen ülkeye yönlendirilecektir. 

  • Bağışınızı yaptıktan 1-2 hafta sonra adınıza düzenlenen toplu yemek organizasyonunun fotoğraf ve videoları bizimle paylaştığınız iletişim numaranıza iletilecektir.